Toner Dolumu

Ofis hayatında sıklıkla kullandığımız yazıcı ve fotokopi makinelerinden yazı veya görüntü şeklinde çıktı alınmasını sağlayan tonerler; en genel tanımıyla bir toz çeşidi olma özelliği taşıyor.

Pek çok farklı kimyasalın birleşiminden oluşan tonerler; ilk zamanlarda yazıcı ve fotokopi makinelerine bir şişe yardımıyla boşaltılsa da günümüzde bu tozlar, toner kartuşlar yardımıyla baskı işleminde kullanılıyor.

Bizler; toner dolum hizmeti veren bir firma olarak, kullandığımız kaliteli tonerler sayesinde baskı kalitenizin maksimum seviyede olmasına olanak tanıyoruz.

Toner dolumunun uzmanlık ve kaliteli malzeme kullanımı gerektirdiğinin bilinciyle hareket ediyor, işlem esnasında hiçbir şekilde ucuz ve kalitesiz tozlar kullanmıyor, böylelikle sizleri hiçbir şekilde mağdur etmiyoruz.

Kaliteli bir toner dolum hizmeti alabilmek adına bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Toner Kartuş Nedir, Ne İşe Yarar?

Fotokopi makinelerinde ve yazıcılarda yazma işleminin gerçekleşmesini sağlamakla görevli olan ekipmana toner kartuş ismi veriliyor.

A4 fotokopi kağıdı üzerinde gerçekleştirilen yazı ve görüntü baskılarında malzeme olarak mürekkep kullanılabileceği gibi toner de kullanılabiliyor.

Lazer yazıcılarda kullanılan toner kartuşlar, mıknatıslanabilen ve genellikle pudramsı bir kıvamı bulunan, günümüzde karbon tozu ve polimer karışımından oluşan tonerlerle doldurulmak suretiyle çalışıyor.

Lazer toner kartuşlar; toner hazneleri ve manyetik silindir olacak şekilde farklı bölmeleri içeriyor.

Yazıcılara takıldıkları zaman üzerindeki metal plakalar sayesinde yazıcıdan elektrik enerjisi alarak, çalışan toner kartuşlar; bilgisayar üzerinden ya da yazıcıdaki kontrol panelinden verilen talimatlar doğrultusunda baskı işlemini gerçekleştiriyor.

Toner kartuşlar; baskı işlemi esnasında lazer yazıcılarda bulunan ve dairesel bir hareket halinde olan durum isimli görüntü tamburları yardımıyla baskının tamamlanmasına yardımcı oluyor.

A4 fotokopi kağıdı durumun altından geçerken, kağıdın üzerine doğru dökülen toner tozları öncelikle kendisiyle zıt yönde olan durumlar tarafından kendine doğru çekiliyor ardından da kağıt üzerine aktarılıyor. Yani yazı ve görüntü, A4 fotokopi kağıdından önce lazer toner kartuşlarının bir parçası olan durumlarda elde edilmiş oluyor.

Son olarak, kağıt üzerine gelen toner tozlarının ısıtıcı merdane tarafından ısıtılmasıyla birlikte de yazı ya da görüntülerin A4 fotokopi kağıdına yapışması sağlanıyor.

Böylelikle toner kartuşlar; yazı ve görüntü baskı işlemini pratik bir şekilde tamamlamış oluyor.

Toner Dolumu Nasıl Yapılır?

Toner dolumu, yazıcıda kullanılan toner kartuşun modeline göre değişiklik gösterse de toner dolumunun mutlaka bu konuda deneyimli kişiler tarafından yapılması gerekiyor.

Toner dolum işlemi, ilk olarak toner kartuşun hemen üst kısmında yer alan tıpanın sökülmesi, ardından toner tozunun haznenin iç kısmına doldurulması ile başlıyor.

Ancak tıpanın sökülerek, kartuşun içinin yalnızca toz ile doldurulması, zamanla kartuşla ilgili birtakım sorunların ortaya çıkmasına, yazı ve görüntü baskı kalitesinin azalmasına, kartuş içindeki aşınmış ve yıpranmış kısımlardan dökülen toner tozlarının A4 kağıdı üzerinde lekeler, karartılar ve çizgiler bırakmasına yol açıyor.

İleri dönemde toner tozları; yazıcının iç kısmını da kirletmeye başlayarak, yazıcıdaki fanlar yüzünden yazıcının neredeyse tamamına yayılıyor. Bu yayılma, en nihayetinde ana kartın yanması ile sonuçlanabiliyor.

Bu yüzden toner dolumu esnasında toner kartuşunun toz ile doldurulmadan önce mutlaka aşınan parçalarının bulunup bulunmadığının kontrol edilmesi, aşınmış parçaların yeni parçalarla değiştirilmesi gerekiyor.

Yenileme toner dolumu olarak da bahsedebileceğimiz bu yöntem, toner çipi vb. kartuş parçalarının değiştirilmesi, yazıcıların uzun yıllar boyunca temiz kalması, baskı kalitesinin artması anlamına geliyor.

Yenileme toner dolumu esnasında eskiyen parçalar tamamen orijinal yeni kartuş parçaları ile değiştirildiğinden ileride herhangi bir bozulma riski ile de karşılaşılmıyor.

Nitelikli bir toner kartuş dolum hizmeti alabilmek adına bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz. Böylelikle uygun toner dolum fiyatlarımızdan sizler de yararlanabilirsiniz.

Muadil Toner

Orijinal olmayan, yani üretici firmalar tarafından değil de yan sanayiler tarafından imal edilen muadil tonerler; tıpkı orijinal tonerlerle eşdeğer nitelikte üretiliyor.

Orjinalini aratmayan muadil toner satın almak isteyenlerin firma seçiminde titiz davranmaları, daha kaliteli ve uzun ömürlü toner kartuş satın alabilmeleri noktasında oldukça önem arz ediyor.

Bizler; toner kartuş dolum ve kartuş satış hizmeti gerçekleştiren bir firma olarak; orijinal toner kalitesinde, uzun yıllar boyunca gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz, nitelikli muadil tonerleri beğeninize sunuyoruz.

Uygun fiyatlı bir muadil toner kartuş arayışındaysanız; firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Muadil Toner Kullanmanın Avantajları

Orijinal toner kartuş fiyatlarının oldukça yüksek olması, maalesef ki bütçemizi önemli ölçüde sarsabiliyor.

Bu durum, günümüzde muadil toner üreten firmalarının sayısının artışını da beraberinde getiriyor.

Öyle ki piyasada muadil toner satışı gerçekleştiren birden çok firma bulunuyor.

Baskı maliyetlerinin önemli ölçüde azalmasına yardımcı olan muadil tonerler; ofislerin yanı sıra bireysel kullanıcılara da aylık giderlerini azaltabilme yani tasarruf edebilme şansı sunuyor

Sürekli ve yoğun bir şekilde yazıcı kullanıyorsanız; baskı maliyetlerinizin bir hayli fazla olduğunu düşünüyorsanız; kullanım ömrü orijinal tonerler kadar uzun olan muadil toner ürünlerimize bir şans verebilirsiniz.

Orijinal toner baskı kalitesini hiçbir şekilde aratmayan muadil tonerler sayesinde bütçenizi gözeterek, bütçenizin bir bölümünü farklı ihtiyaçlarınızı karşılamak adına ayırabilirsiniz.

Muadil Toner Dolumu Nasıl Yapılır?

Muadil tonerler de tıpkı orijinal tonerler gibi tonerin üzerinde bulunan tıpanın açılması ve toner kartuşun toner tozu ile doldurulması şeklinde dolduruluyor.

Yani muadil tonerler da kolaylıkla doldurulabiliyor. Üstelik yıpranmış ve aşınmış toner kartuş parçaları, daha uygun fiyatlara satışa sunulduğundan hasar gören parçaları daha rahat bir şekilde değiştirtebiliyorsunuz.

Lazer yazıcılarda kolaylıkla kullanılabilen muadil toner kartuşları farklılıklar gösterebildiği için de lazer yazıcı satın alırken de mutlaka yazıcın hangi toner kartuşuna sahip olduğunu, muadillerinin bulunup bulunmadığını göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Aksi halde ilerleyen süreçte orijinal toneri muadil toner ile değiştirememe şansızlığı ile karşılaşabiliyorsunuz. Bir diğer değişle piyasada tüm toner kartuşların muadilleri yer almıyor.

Muadil Toner Kullanmanın Herhangi Bir Zararı Var mı?

Geri dönüştürülebilir yani doğaya herhangi bir zararı bulunmayacak şekilde imal edilen muadil tonerler; yazıcılara da herhangi bir zarar vermiyor.

Lazer yazıcılarının zamanla bozulmaları, kullanılan yan sanayi tonerlerden değil de ömrü tamamlanan bazı lazer parçalarının değiştirilmemesinden ve uzun bir süre boyunca eski olmalarına rağmen kullanılmalarından kaynaklanıyor.

Yani belirli aralıklarla bakımı yapılan, yıpranmış parçaları değiştirilen yazıcılarda yan sanayi tonerlerin kullanımı herhangi bir risk teşkil etmiyor.

Muadil tonerlerin de tıpkı orjinalleri gibi yazıcıya takılmaları gerekiyor. Yani kullanım esnasında herhangi bir sorun ile karşılaşmıyorsunuz.

Muadil Toner Fiyatları:

Yan sanayi ürünlerin fiyatları, orijinal olanlara göre daha ucuz olsa bile fazla ucuz olan ürünleri satın almaktan da mutlaka kaçınmanız gerekiyor. Aksi halde baskı kalitesinde ciddi anlamda azalma, baskıdan istenilen veriminin alınamaması, baskı esnasında A4 kağıdında lekelenme ile karşılaşma vb. birtakım riskler söz konusu olabiliyor.

Piyasada pek çok firma tarafından yan sanayi toner üretimi yapılıyor ve bu tonerlerin fiyatları neredeyse birbirine yakın rakamlarda seyrediyor.

Şayet kaliteli ve ekonomik bir yan sanayi toner satın almayı düşünüyorsanız; oldukça kaliteli, dayanıklı ve uzun yıllar boyunca herhangi bir sorun yaratmadan çalışabilen bir ürün temin edebilmek için firmamızı tercih edebilirsiniz.

Bizler; muadil toner satışı ve dolumu gerçekleştiren bir firma olarak, toner kullanımına dair herhangi bir problem ile karşılaşmanız durumunda desteğimizi sizden hiçbir şekilde esirgemiyoruz.

Muadil toner fiyatları ve markaları ile ilgili detaylı bilgi alabilmek için bizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.

Kartuş Dolumu

Fotokopi makinelerinin yanı sıra yazıcılarda da kullanılan kartuş; en genel tanımıyla mürekkep ve toner gibi baskı malzemelerinin fotokopi kağıdına yazı da görsel baskı şeklinde geçmesine yardımcı olan yazıcı ekipmanlarına verilen isim olma özelliği taşıyor.

Mürekkebi ısıtarak ve püskürterek baskı elde edilmesini sağlayan kartuşlar da kendi içerisinde kullanıldığı yazıcının modeline ve türüne göre lazer kartuş, mürekkep kartuş gibi farklı sınıflandırmalara tabi tutuluyor.

Mavi, siyah, kırmızı ve sarı gibi farklı renklerde olabilen kartuşların kalitesi, baskıların yani A4 kağıdına yapıştırılan yazı ve görüntülerin kalitesini de direk olarak etkiliyor.

Bizler; mürekkep ya da toner kartuş dolumu gerçekleştiren bir firma olarak, kaliteli toner tozları ile yazıcılarınızın kartuşlarını dolduruyoruz.

Böylelikle yazıcı ve fotokopi malzemelerinin en önemli parçalarından biri olan kartuşları daha uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanabilmenize olanak tanıyoruz.

Nitelikli ve profesyonel bir kartuş dolum hizmeti alabilmek adına firmamızı tercih edebilirsiniz.

Kartuş Çeşitleri Neler?

Kartuşlar, kendi içerilerinde baskıda kullanılan malzemenin türüne göre toner ya da mürekkep kartuşlar olacak şekilde ikiye ayrılıyor.

Mürekkep kartuşlarda baskı işlemi kartuşun içinde bulunan rezidanslardan ısı verilmesi ve mürekkeplerin kartuşun hemen ağız kısmındaki küçük deliklerden püskürtülmesi ile gerçekleşirken, lazer tonerler daha çok tonerdeki durum isimli tamburların toner tozlarını kendine doğru çekmesi, elde ettiği görüntü ve yazıyı fotokopi kağıdına aktarması ile gerçekleşiyor.

Kartuş Dolumu Nasıl Yapılır?

Yazıcıların ilgili kısmına yerleştirilen kartuşlar, kartuş içine doldurulan mürekkeplerin A4 kağıdına basılmasını sağlıyor.

Kartuşun içinde yer alan mürekkep ya da toner tozlarının kaliteli olması, baskı işleminden istenilen soncun alınabilmesine yardımcı olurken; baskı işlemi esnasında kullanılan kartuşların da mutlaka kaliteli olmaları gerekiyor.

Püskürtmeli yazıcılarda kullanılan mürekkep kartuşların bir kısmında mürekkebi tutabilen süngerler yer alırken bir kısmında ise herhangi bir sünger bulunmuyor.

Günümüzde daha çok çipli modelleri ile satışa sunulan kartuşlar; yazıcıların mürekkep ya da toner tozu bittiğinde zarar görme ihtimalini de ortadan kaldırmış oluyor.

Neredeyse yazıcılardan bile daha pahalı olan orijinal kartuşlar, bittiklerinde kolaylıkla doldurulabilse de kartuş dolum işleminin mutlaka titizlikle ve özenle yapılması son derece önem arz ediyor.

Aksi halde yalnızca mürekkep ya da toner ile doldurulan ve ardından kullanılmaya devam edilen kartuşlar; fotokopi kağıdında baskının kalitesiz olması, yazıların tam okunmaması, mürekkebin dağılması ve kağıda bulaşması gibi pek çok olumsuz sonucu doğurabiliyor.

Bizler; profesyonel bir şekilde toner ya da mürekkep kartuşu dolum hizmeti veriyor; hizmetimiz esnasında kartuşları doldurmadan önce kartuşlarda herhangi bir aşınma ya da eskime bulunup bulunmadığını kontrol ediyoruz. Yani boş yere kartuş dolum işlemine bütçe ayırmanızı önlemiş oluyoruz. Kartuşların parçalarını yeni ve kaliteli parçalarla değiştiriyor, böylelikle kartuşların kullanım ömürlerini uzatıyoruz. Değiştirilmeyen ve aşırı hasar görmüş parçalar söz konusu olduğunda ise sizleri bu konuda uyarıyor, eski kartuşu kullanmak yerine yeni bir kartuş almanız gerektiğine vurgu yapıyoruz. Yani önceliğimizi para kazanmaktan çok sizin memnuniyetinize veriyoruz.

Sorunsuz bir dolum hizmeti alabilmek adına bize ihtiyaç duyduğunuz her an iletişim bilgilerimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kartuş Dolum Fiyatları:

Kartuş dolum fiyatları; kullanılan yazıcının modeline, mürekkep mi yoksa toner kartuş mu olduğuna göre değişebiliyor. Aynı zamanda ürünün orijinal mi yoksa yan sanayi ürünü mü olduğu da fiyatı etkileyebiliyor.

Piyasanın altında oldukça ucuza gerçekleştirilen dolumlar, genellikle hüsran ve kötü baskı kalitesi ile sonuçlandığından firma seçimi esnasında oldukça dikkatli davranmanız gerekiyor.

Uygun fiyatlı kartuş dolum fiyatlarımızla ilgili ayrıntılı bilgi alabilmek adına bizi dilediğiniz an arayabilirsiniz.


HIZLI VE GÜVENİLİR PROFESYONEL TONER DOLUMU - ÜCRETSİZ KARTUŞ TONER SERVİSİ

Her Marka Model 1.Sınıf Aplus Muadil toner

Hp Muadil Toner

Samsung Muadil Toner

Xerox Muadil Toner

Canon Muadil Toner

Epson Muadil Toner

Brother Muadil Toner

Lexmark Muadil Toner

Develop Muadil Toner

Kyocera Muadil Toner

Ricoh Muadil Toner

Oki Muadil Toner

Muadil Toner satışlarımız Bulunmaktadır. 1.Kalitede olum %100 garantili ürünlerdir.Muadil Tonerlerimiz orjinale en yakın kalitede ve sayıda baskı vermektedir

Muadil toner siparişlerinizi verdiğiniz gün adresinize ücretsiz olarak teslim etmekteyiz.

Muadil ürünlerimiz için detaylı bilgileri sitemizden inceleyebilirsiniz.

Mecidiyeköy çevresi istanbul avrupa yakası ve anadolu yakası profesyonel toner dolumu kartuş dolumu muadil toner satışı orjinal toner satışı yazıcı teknik servisi hp servis samsung servis xerox servis ricoh servis kyocera servis canon servis baskı hizmetleri yazıcı kiralama hizmeti baskı maliyeti düşürme tüm bu hizmetlerden faydalanmak için bizleri arayın 0212 236 24 96 - 0537 558 53 80

info@mrkbilisim.com.tr

www.yazicikiralama.co

www.tonersatisi.com